WhatsApp ile anında iletişim!

Ücretsiz muayene için formu doldurun, sizi arayalım

estethica Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi

“Sağlıklı güzelliğin” adresi estethica, tüm uygulamalarında olduğu gibi saç ekimini de dünyadaki en yeni ve en yenilikçi yöntemlerle gerçekleştirmektedir. Saç, bıyık, sakal ve kaş ekimi; merkezlerimizde modern yöntemlerle başarıyla uygulanmaktadır. Bu alandaki en yenilikçi uygulamalardan biri, ülkemizde öncüsü olduğumuz perkutan tekniğidir. 
 
1- Saç köklerinin alınması:
 
Saç kökleri, ensede “güvenli bölge” olarak bilinen alandan düşük devirli mikromotorlar aracılığıyla lokal anestezi altında alınmaktadır. Kullanılan özel motor, çoklu kökleri (iki, üç veya dört köke sahip olan greftleri) parçalamadan yani bütünlüğünü koruyarak alabilme yeteneğine sahiptir.

 
2- Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulması:
Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında 2 farklı teknik söz konusudur:
 
Çok yaygın olarak kullanılan bu teknikte, köklerin ekileceği alana ince bıçaklar aracılığıyla iki boyutlu yarıklar açılır. Başta Amerika olmak üzere, dünyada sayılı klinikte uygulanan özel bir tekniktir. Kökler iki boyutlu yarıklar içine değil, ince iğneler ile açılan üç boyutlu yuvarlak kanallar içine ekilir.
Her bir yarığın 2-5 mm uzunluğunda olduğu bilgisi ışığında, 4.000 saç kökünün ekilmesi için açılan toplam yarık uzunluğu 8-20 metreye ulaşmaktadır. Bu teknik, dokuya verilen zararın belirgin miktarda artmasına, iyileşme süresinin uzamasına ve daha çok yara izi (skar) oluşumuna yol açmaktadır. Oluşturulan yarıklar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerine de zarar verebilmekte, ekim alanında kangrene (nekroza) neden olabilmektedir. Slit tekniğinde, cilt altına bol miktarda sıvı verilmesi gerektiği için uygulamadan sonra yüzde yaklaşık 7-10 gün süren şişlik (ödem) görülmektedir. Açılan kanallar saç kökleriyle aynı boyutta olduğu için perkutan teknik, ekim yapılan dokuya verilen zararı da en düşük düzeye taşımakta ve iyileşme hızını yaklaşık 2 kat artırmaktadır. Saç ekilen bölge, 2-3 gün gibi kısa bir süre sonra iyileşir ve yara izi (skar) kalmaz. Ekilen saç kökleriyle aynı boyuttaki kanallar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerinin aralarına rahatlıkla açılabilir ve onlara zarar vermez. Perkutan tekniğinde, cilt altına verilen sıvı miktarı sınırlı tutulduğu için uygulamadan sonra yüzde görülen şişlik (ödem) düzeyi daha düşüktür.
3- Saç köklerinin ekilmesi:
Perkutan tekniğinin en önemli avantajlarından biri de “doğal sonuç” sağlamasıdır. Saç ekiminde “doğal sonuç” sağlanabilmesi için en önemli kriterlerden biri, saç köklerinin doğru açılarla ekilmesidir.
Slit tekniğinde açısı ayarlanamayan, iki boyutlu ve kendinden daha büyük yarıklar içine ekilen köklere doğal açılar verilememektedir. Bu teknik, köklerin yerinden oynayabilmesine, açılarının değişmesine ve hatta yarıktan çıkarak kaybedilmesine yol açabilmektedir. Perkutan tekniğinde, açıları ayarlanarak oluşturulan kendi boyutlarındaki üç boyutlu kanallar içine ekilen kökler en doğal açıya sahip olabilmekte, köklerin yerinden oynaması ve açılarının değişmesi olasılığı yok edilmektedir. Saç kökleri, saçlı kısımdan tutularak kanal içine yerleştirildiği için, tekniğin köklere zarar verme riski yoktur.
Saç ekiminde “doğal” ve “başarılı” sonuçlar için ekilen saç kökü yoğunluğu da çok önemlidir. Saç kökü yoğunluğu, uygulamanın başarısını ve kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir.
Slit tekniğinde, açılan büyük boyutlu yarıkların birleşmemesi için yarıklar arasında mesafe bırakılması zorunlu olmakta ve bu da ekim sıklığını önemli ölçüde sınırlamaktadır. Slit tekniği, “yoğun saçlı” bir görünüm elde edilmesine olanak tanımaz. Perkutan tekniğinde saç kökü boyutundaki küçük kanalların kullanılması, açılan kanal sayısının belirgin ölçüde artmasına ve birbirlerine çok yakın olabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, perkutan tekniğiyle 2 kat daha sık ekim yapılabilmekte, cm2’ye ekilen saç kökü sayısı 40-50’ye ulaşabilmekte ve son derece yoğun saçlı bir görünüm elde edilmektedir.

Özellikle risk almayı sevmeyen ve kaliteli sonuç almak isteyen konuklarımızın saç ekiminde de estethica’yı tercih etmesini sağlayan perkutan tekniği, başta Amerika olmak üzere sadece dünyadaki seçkin kliniklerde uygulanmaktadır.

Tek seansta, 5.500’e varan greft (yaklaşık 12.500 - 15.000 saç kökü) ekimi yapabildiğimiz ve ülkemizde öncüsü olmaktan gurur duyduğumuz perkutan tekniği, özellikle yurt dışından gelen bilinçli konuklarımızın tek tercihi olarak öne çıkmakta, firesiz ve risksiz saç ekimine olanak sağlamaktadır. 5-8 saat süren ağrısız ve acısız uygulamadan sonra bir gün dinlenme önerilir ve ertesi gün sosyal yaşama dönülebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve en geç 1 yıl sonra saçların tamamı çıkar.

Siz sıradan saç ekimini beğenmezsiniz… Saçlarınıza doğru açıların verilebildiği, yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği ve birkaç gün içinde sosyal hayata dönebildiğiniz saç ekiminde, sağlıklı güzelliğin adresinde buluşalım!...

 
 

 

Site, sağlığı koruyucu ve geliştirici nitelikte bilgilendirme amaçlıdır. Sitede yer alan sağlık bilgileri, alanında uzman sağlık mensupları tarafından temin edilmiştir. Gizlilik ilkesi gereği kopyalanamaz ve izinsiz paylaşılamaz olup, tüketici ve hasta hakları adına taklitleri olan; estethic , estethik, estetic, estetica, estetika vb. benzer sitelerden kaçınılmalıdır.
Ara

Ücretsiz muayene için formu doldurun, sizi arayalım:

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiklerinizi

ona sorun, doğru yolu bulun...

WhatsApp ile ilet işim kurun:

Facebook, Instagram ve YouTube’da yorum yapın, mesaj gönderin ve videoları izleyin.